Naši práci vidíte každý den

A budeme v ní pokračovat

Čistější ulice

Špinavé ulice, nevzhledná zákoutí a neudržovaná zeleň jsou na mnoha místech typickým obrazem Brna. Zelení proto zvýší důraz na čistotu v ulicích. A to obzvlášť tam, kde nepořádek a špinavá dlažba dělá městu vyloženě ostudu – před hlavím nádražím, na náměstí Svobody, a dalších frekventovaných místech.

Prach a smetí je třeba vysávat, ne ho při úklidu rozfoukávat lidem do očí, jak dosud běžně předvádí najaté úklidové firmy. Nakoupíme proto komunální vysavače vybavené filtry, které dokáží prach a drobné smetí (např. holubí trus) účinně vysávat a přitom neprášit. Pracovník s vysavačem dokáže za jednu směnu uklidit až 7 km chodníků. Komunální vysavač nedávno pořídila městská část Brno-Nový Lískovec. Jeho funkčnost testovala i starostka Jana Drápalová.

 

Budeme dbát na to, aby se úklid ulic v suchých obdobích prováděl tzv. na mokro. Víření prachu totiž v brněnských ulicích vytváří nedýchatelné a zdraví nebezpečné prostředí.

kropící vůz

Prašnost pomáhá významně snižovat také zeleň v ulicích. Tu stávající budeme účinně chránit a novou vysazovat. Chceme obnovovat stromořadí a vysazovat každý rok minimálně 600 nových stromů.

výsadba stromů

Budeme také zlepšovat stav a vybavení parků a parčíků. Zvláštní ochranu zaslouží i klidné zelené vnitrobloky tak, aby mohly nadále sloužit ke každodennímu odpočinku, a nebyly neuváženě zastavěny.